خبر فوری

پلیس مولداوی از کشف مواد رادیواکتیو در دست قاچاقچیان خبر داد

 نظرها
پلیس مولداوی از کشف مواد رادیواکتیو در دست قاچاقچیان خبر داد
اندازه متن Aa Aa

پلیس مولداوی اعلام کرد که توانسته است محموله های قاچاق حاوی مواد هسته ای را که به نظر می رسد قرار بود به دست تندروهای مسلمان برسد کشف کند.

پلیس مولداوی با انتشار تصاویری از حمله به محل اختفای یک باند خلافکار فروشنده این مواد گفته است که در پنج سال گذشته چهار مورد این چنینی را با همکاری با پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، کشف کرده است. بر اساس این گزارش منبع اولیه این مواد رادیواکتیوی روسیه بوده است و احتمالا فروشندگان این مواد با سازمانهای اطلاعاتی روسیه در تماس بوده اند.

اولین مورد کشف مواد رادیواکتیو در سال 2010 بوده است که پلیس توانسته بود 1800 گرم اورانیوم را که قرار بود به مبلغ نه میلیون یورو به فروش برسد کشف کرد. مورد دوم کشف محموله ای بود که قرار بود 32 میلیون یورو فروخته شود. در مورد سوم خلافکاران قصد داشتند که دویست گرم اورانیوم را به قیمت یک میلیون و چهارصد میلیون دلار به نیروهای پلیس مخفی بفروشند.
در تازه ترین مورد، نیروهای پلیس مخفی قصد داشتند که مواد آلوده به ماده رادیواکتیوی سزیم را در شهر کیشیناو، پایتخت مولداوی بخرند. فروشندگان برای این مواد حدود دو و نیم میلیون یورو درخواست کرده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.