خبر فوری
This content is not available in your region

مرگ دستکم چهار اسرائیلی و پنج فلسطینی در درگیریهای یک هفته اخیر

نظرها
euronews_icons_loading
مرگ دستکم چهار اسرائیلی و پنج فلسطینی در درگیریهای یک هفته اخیر
اندازه متن Aa Aa

خشونتها در مناطق مختلف اسرائیل و در سرزمینهای متعلق به فلسطینیان همچنان رو به افزایش است. دستکم چهار اسرائیلی و پنج فلسطینی در درگیریهای یک هفته اخیر کشته شده اند.

در این مدت، به سه اسرائیلی با چاقو حمله شده است. در نتیجه این سه حمله که در منطقه پتخ تیکوا (Petah Tikva) در نزدیکی تل آویو، کریات گت (Kiryat Gat) در جنوب اسرائیل و در بیت المقدس روی داده اسرائیلی ها مجروح شده اند، دو نفر از حمله کنندگان فلسطینی که یکی از آنها زنی هجده ساله بوده به ضرب گلوله کشته شده اند و سومین مهاجم فلسطینی نیز توسط نیروهای اسرائیل دستگیر شده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که به دلیل اوج گیری تنش ها سفرش به آلمان را به تاخیر انداخته است، روز چهارشنبه گفت: «غیرنظامیان در خط مقدم جنگ علیه تروریسم هستند و باید در حالت آماده باش کامل باشند. من آرامشی را که شهروندان اسرائیل امروز و در روزهای اخیر نشان داده اند، ستایش می کنم.»

درگیریها در کرانه باختری رود اردن نیز افزایش یافته است. روز چهارشنبه در نزدیکی بیت لحم، مهاجران یهودی سعی کردند با عبور در یک ایست بازرسی نیروهای اسرائیلی، خود را به روستای فلسطینی دارالصلاح برسانند.

در نزدیکی رام الله نیز دستکم سه فلسطینی در درگیری با نیروهای اسرائیلی مجروح شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.