خبر فوری
This content is not available in your region

نشست سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در لیما

نظرها
نشست سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در لیما
اندازه متن Aa Aa

وزیران دارایی و اقتصاد بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به گروه ۲۰ به همراه کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول و رییس بانک جهانی به مناسبت نشست سالانه این دو نهاد در لیما، پایتخت پرو گرد هم آمدند.

توافق برسر تدوین یک برنامه اجرایی کامل برای مبارزه با فرار مالیاتی شرکتهای چند ملیتی بزرگ از جمله دستاوردهای مهم این نشست بود.

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول در این نشست درباره دو اقتصاد برتر دنیا گفت: «چین بسمت یک مدل جدید رشد اقتصادی در حال حرکت است و انتظار آن می رود در سیاست پولی آمریکا تغییر ایجاد شود. اینها تحولاتی ضروری و انتقالهایی سالم هستند. اما بر روی تجارت، نرخ برابری ارزی، انتقال سرمایه و بازار بورس در کشورهای دیگر دنیا تاثیر دارند.»

برنامه مبارزه با فرار مالیاتی شرکتهای چند ملیتی در نشست ماه نوامبر گروه بیست در آنتالیای ترکیه به بحث گذاشته خواهد شد. براساس ارزیابی ها این شرکتها با دور زدن قوانین مالیاتی سالانه رقمی معادل ۲۴۰ میلیارد دلار به درآمد مالیاتی دولتها ضرر وارد می آورند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.