خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز آزمایش واکسن ابولا روی داوطلبان

نظرها
euronews_icons_loading
آغاز آزمایش واکسن ابولا روی داوطلبان
اندازه متن Aa Aa

آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان لاپاز مادرید در اسپانیا، در حال آزمایش نمونه ای از یک واکسن ابولا است. واکسنی که با توجه به بررسی های سازمان جهانی بهداشت باید صد در صد موثر باشد. آزمایش این واکسن بطور همزمان در ایالات متحده آمریکا نیز در حال انجام است و پیش از این چهار هزار نفر در کشور گینه مورد آزمایش قرار گرفته اند.

خوزه رامون آریباس، رئیس واحد افونت بیمارستان مادرید می گوید: «این واکسن، واکسنی است که تنها با یک دوز عمل می کند و احتمالا تنها واکسنی است که در مناطق آلوده استفاده خواهد شد. در صورت موفقیت در این آزمایشات، می توان آن را پیشرفت بزرگی در زمینه بیماریهای همه گیر دانست.»

ایکر والسس، یکی از چهل پزشک داوطلبی که این واکسن روی او آزمایش شده، می گوید: «من دچار تب ۳۷.۹ درجه شدم اما تب من هرگز به ۳۸ درجه نرسید و سپس این تب به همان سرعتی که دچارش شدم برطرف شد.»

از اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون حدود ۲۵هزار نفر بویژه در غرب آفریقا به ویروس ابولا آلوده شدند و یازده هزار نفر جان باختند. اگرچه پزشکان هر اقدامی را که در توانشان بود انجام داده اند تا از شیوع دوباره این بیماری جلوگیری کنند اما از آنجا که ویروس ابولا در مایعات بدن برای مدتی بسیار طولانی تر از حد انتظار فعال می ماند، همواره نگرانی از شیوع دوباره بیماری بویژه در جوامع آفریقایی وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.