خبر فوری
This content is not available in your region

رای مثبت پارلمان یونان به بسته اصلاحات ریاضتی

نظرها
euronews_icons_loading
رای مثبت پارلمان یونان به بسته اصلاحات ریاضتی
اندازه متن Aa Aa

پارلمان یونان جمعه شب به بسته اصلاحات ریاضتی در این کشور رای مثبت داد. دراین بسته اقداماتی جهت کاهش هزینه های دولتی در نظر گرفته شده است که از آن جمله می توان به محدود کردن امکان بازنشستگی زودرس و گسترش مالیات بر املاک اشاره کرد.

اجرای این برنامه های ریاضتی از جمله شروط وام دهندگان به یونان، برای بهرمند شدن این کشور از وام دو میلیارد یورویی کشورهای حوزه یورو بود.

همزمان با بررسی بسته اصلاحات ریاضتی جدید، حدود ۲۰۰۰ نفر از مخالفان آن در برابر پارلمان این کشور دست به تظاهرات زدند.

استاوروس کوتسیومپلیس، رئیس کنفدراسیون اتحادیه های کارمندان دولت یونان به یورونیوز گفت: «ما زحمت کشان به طور یکپارچه همراه با بیکاران، مستمری بگیران، صاحبان شرکتهای کوچک و متوسط، و کشاورزان که مورد هجمه ای بزرگ قرار گرفته اند، جبهه مقاومت برای متوقف کردن این اقدامات و سیاستها تشکیل می دهیم.»

شرکت کنندگان در این تظاهرات ضمن ابراز مخالفت با سیاستهای ریاضتی، دولت آلکسیس سیپراس را به خیانت متهم کردند.

پانوس کیتسیکوپولوس، خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «رهبران اتحادیه ها خواستار تظاهرات و مقاومت شده بودند تا سیاستهای دیکته شده به دولت برچیده شوند. با این حال مردم یک ماه پس از برگزاری انتخاباتی که حزب سیریزا و آلکسیس سیپراس در آن به اکثریتی بزرگ دست یافت، در این تظاهرات حضوری چشمگیر نداشتند هرچند مخالفت خود را با برنامه های آتی نشان دادند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.