خبر فوری
This content is not available in your region

راهپیمایی صدها فعال صلح اسرائیلی و فلسطینی در بیت المقدس

نظرها
euronews_icons_loading
راهپیمایی صدها فعال صلح اسرائیلی و فلسطینی در بیت المقدس
اندازه متن Aa Aa

همزمان با اوج گیری خشونتها بین اسرائیلی ها و فلسطینیان در کرانه باختری، صدها فعال صلح اسرائیلی و فلسطینی روز شنبه در یک راهپیمایی در خیابانهای بیت المقدس شرکت کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعار می دادند: «یهودیان و اعراب تن به دشمنی با یکدیگر نمی دهند.»

یوری ولتمن، فعال اجتماعی و معلم از شهر حیفا در شمال اسرائیل یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی بود. او می گوید: «ما به اینجا آمدیم تا نشان دهیم که یهودیان و اعراب، اسرائیلی ها و فلسطینیان می توانند در کنار یکدیگر بایستند و در جهت سیاستی متفاوت حرکت کنند: سیاستی برای صلح و استقلال هر دو ملت به جای سیاست شدت بخشیدن به اشغالگری و گسترش شهرکها که دولت نتانیاهو در حال انجام آن است.»

برغم شعارهای صلح آمیز شرکت کنندگان اما برخی از شهروندان اسرائیلی با این راهپیمایی و شعارهای آن مخالفت می کردند. یک شهروند اسرائیلی با مورد خطاب قرار دادن اسرائیلی های شرکت کننده در این راهپیمایی، آنها را به ساده لوحی متهم
می کرد و فریاد می زد: «به همین ترتیب بود که ما را به آشویتز بردند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.