خبر فوری
This content is not available in your region

تازه های فناوری هوشمند روباتی در نمایشگاه هنگ کنگ

تازه های فناوری هوشمند روباتی در نمایشگاه هنگ کنگ
اندازه متن Aa Aa

سی و پنجمین دوره نمایشگاه الکترونیک در هنگ کنگ، یکی از بزرگترین نمایشگاه های کالاهای الکترونیک در آسیا اخیرا به کار خود پایان داد. با بیش از چهار هزار نمایش گذار از سی کشور دنیا، تمرکز رویداد امسال روی فناوری هوشمند روباتیک و فناوری بدون انسان بود.

یکی از محصولات ارائه شده روبات های رقصان است که کاربر می تواند حرکات آن را بر اساس میل و یا در واقع موسیقی مورد علاقه اش برنامه ریزی کند. هدف اصلی «اوب تک روباتیک»، شرکت سازنده دادن توانایی برنامه ریزی به کاربر و تشویق آن است. یکی از مسئولان شرکت می گوید: «با این محصول، ما به خریدار نرم افزاری می دهیم تا آن را برنامه ریزی کند. این به بچه ها و نوجوانها کمک می کند کار کردن با نرم افزار و سخت افزار و ترکیب آنها را یاد بگیرند.»

«موتورلا اسکات 5000»، قلاده با فناوری پیشرفته است که برای ارتباط بین حیوان خانگی و صاحبش طراحی شده است. قلاده شامل دوربین وای فای و میکروفون است. مدیر شرکت سازنده آن با اشاره به تاثیر این ابزار در برقراری رابطه بین سگ و صاحب می گوید: «با این دوربین و میکروفون می توانیم از راه دور با سگ حرف بزنیم. بعلاوه می توان از آن ویدیو گرفت و وقتی سگ واقعا آنجا نیست این فیلمها را نگاه کرد.»

یک محصول دیگر این نمایشگاه بهپادی با استفاده آسان برای کاربر است که برای بازیگر تازه کار هم مناسب است. کارخانه سازنده می گوید دو دقیقه برای یادگرفتن روش کار آن کافی است. دو کارکرد این ابزار با استفاده از جهت یاب ماهواره ای شامل ردیابی کاربر و گرفتن سلفی در همه حالت ها است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.