خبر فوری
This content is not available in your region

زنگنه: در صورت لغو کامل تحریمها، ایران تولید نفت را افزایش می دهد

نظرها
زنگنه: در صورت لغو کامل تحریمها، ایران تولید نفت را افزایش می دهد
اندازه متن Aa Aa

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران از سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، می خواهد برای کنترل بازار، سقف تولید نفت خود را پایین آورده تا قیمت نفت به رقم ۷۰ تا ۸۰ دلار در ازای هر بشکه برسد.

وزیر نفت ایران همچنین از آمادگی کشورش برای افزایش حجم تولید روزانه نفت تا سقف ۵۰۰ هزار بشکه در صورت لغو کامل تحریمهای اقتصادی خبر داده است. به گفته وی ایران، عضو اوپک، برای افزایش حجم تولید نفت خود احتیاجی به چراغ سبز این سازمان ندارد. او افزود که این سازمان از افزایش تولیدات ایران استقبال خواهد کرد.

ایران در نظر دارد با افزایش حجم تولید خود به دومین کشور بزرگ تولیدکننده نفت سازمان اوپک تبدیل شود. این کشور صاحب چهارمین ذخایر بزرگ نفتی دنیاست.

تاسیسات زیربنایی قدیمی صنعت نفت ایران جوابگوی اهداف از پیش تعیین شده این کشور در این بخش نیستند. لغو کامل تحریمهای بین المللی علیه ایران می تواند زمینه را برای ورود شرکتها و سرمایه گذاران خارجی در صنعت نفت مهیا سازد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.