خبر فوری

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزد ریاست فیفا می شود

نظرها
رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزد ریاست فیفا می شود
اندازه متن Aa Aa

نشست اضطراری کمیته اجرایی فیفا روز سه شنبه به ریاست عیسی حیاتوی کامرونی (رییس موقت فیفا) در زوریخ برگزار شد.

این نخستین نشست سازمان پس از تعلیق نود روزه سپ بلاتر و میشل پلاتینی بود.

در این نشست احتمال کاندیداتوری شیخ سلمان بحرینی هم تشدید شد. از قرار معلوم رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای به کمیته اجرایی فیفا از تمایل فزاینده جمع کثیری از اهالی فوتبال برای کاندیداتوریش سخن رانده است.

پسرعموی چهل و نه ساله امیر بحرین در نظر دارد بعد از مشورت با تنی چند از صاحب نفوذان فیفا، تصمیم نهایی خود را رسانه ای کند.

این در حالیست که شاهزداه علی بن حسین اردنی پیش تر رسما ثبت نام کرده است و در صورت ورود شیخ سلمان به کارزار، رقابت اصلی در آسیای پر رای بین این دو نفر خواهد بود.

به گزارش منابع خبری در این نشست ویژه از تاریخ بیست و ششم فوریه ٢٠١٦ ، بعنوان روز برگزاری انتخابات ریاست فیفا دفاع شد.

بیست و شش اکتبر آخرین روزی است که داوطلبان وقت دارند نامزدی رسمی شان را به ثبت برسانند. گفته می شود شرط سنی حداکثر هفتاد و چهار سال و اشغال پست ریاست حداکثر به مدت دوازده سال از موارد اصلاحی است که در مورد انتخابات آتی اعمال خواهد شد.

هر چند از این حیث خطری میشل پلاتینی را تهدید نمی کند اما او که از سوی کمیته اخلاق با یک تعلیق نود روزه روبروست، نامزدی اش هم تا ماه ژانویه و تعیین تکلیف نهایی در نظر گرفته نمی شود. بنابراین این اسطوره فرانسوی فوتبال در این مدت اجازه فعالیت انتخاباتی هم نخواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.