خبر فوری
This content is not available in your region

واکنشها به آشوب کولی ها در شهر مواران فرانسه

نظرها
واکنشها به آشوب کولی ها در شهر مواران فرانسه
اندازه متن Aa Aa

وزیر کشور فرانسه روز چهارشنبه اقدام کولی ها در بستن راه و به آتش کشیدن تعدادی خودرو را در مجلس این کشور بشدت محکوم کرد و گفت که عاملان این شورش بی تردید مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

ساکنان محلی همچنان تحت تأثیر این حادثه هستند. یکی از رهگذران می گوید: «تکان دهنده است، انگار جنگ داخلی شروع شده. من رهگذرم و این ماجرا را اتفاقی دیدم، واقعاً تحمل ناپذیر است.»

دیگری می افزاید: «ماشینم سوخت، ماشینم نو بود، الآن یک سال است که دنبال کار می گردم. حالا چکار کنم؟»

هزاران کولی روز گذشته در مواران فرانسه با به آتش کشیدن تعداد زیادی خودرو و بستن راههای اصلی خواستار آزادی موقت یک کولی نوجوان شدند تا او بتواند در مراسم خاکسپاری بردارش شرکت کند. شماری نیروهای پلیس برای پیشگیری از راه بندانهای بیشتر عازم این محل شده اند.

به گفته منابع خبری فرانسه، مراسم خاکسپاری عصر چهارشنبه جریان داشت اما قاضی دادگاه از دادن اجازه آزادی موقت به این نوجوان خودداری کرده است.

مادر این کولی نوجوان مدعی است، برای رساندن صدایش به گوش قانون چاره دیگری نداشته است او می گوید: «این تنها راه برای شنیدن صدای من بود، اما، لازم نبود کار به اینجا بکشد. نمی خواستم اینطور بشود. خواستم پسرم تحت محافظت آزاد بشود، حتی اگر لازم شد با غل و زنجیر و دستبند برای این شرکت در این مراسم که فقط یک ساعت بود.»

روز سه شنبه در زندان محل بازداشت وی نیز شورشی از سوی زندانیان صورت گرفت و امروز چهارشنبه برخی ازمنابع خبری اعلام کردند قاضی پرونده به دلایل امنیتی، این نوجوان را به زندانی دیگر منتقل کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.