وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دهها پناهجو از ایتالیا به سوئد و فنلاند اعزام شدند

 نظرها
دهها پناهجو از ایتالیا به سوئد و فنلاند اعزام شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نزدیک به هفتاد تن از پناهجویان سوری و اریتره ای که ‍پیشتر به ایتالیا رسیده بودند در چارچوب برنامه اتحادیه اروپا موسوم به «طرح جابجایی مجدد» به فنلاند و سوئد اعزام شدند.

در نخسیتن مرحله از این طرح آزمایشی قرار است چهارصد پناهجو از ایتالیا و یونان در دیگر کشورهای اروپایی اسکان یابند.

دو هفته پیش هم نوزده پناهجو در چارجوب این طرح عازم سوئد شدند.

آنجلینو آلفانو٬ وزیر کشور ایتالیا با ابراز خرسندی از جابجایی پناهجویان آن را به منزله یک پیروزی برای اروپا توصیف کرد.

به گزارش اداره بین المللی مهاجرت٬ فنلاند با پذیرش ۳۲۰۰ پناهجو از طریق ایتالیا و یونان موافقت کرده است.

اتحادیه اروپا در نظر دارد ۱۶۰ هزار پناهجوی عمدتا سوری٬ اریتره ای و عراقی را که بطور موقت ساکن ایتالیا و یونان هستند، در ۲۶ عضو دیگر این اتحادیه اسکان دهد.

اما کارلوتا سامی٬ سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل این تعداد را کافی نمی داند. او با اشاره به موج پناهجویانی که برای رسیدن به اروپا خود را به ایتالیا و یونان رسانده اند گفت : «۱۶۰هزار نفر خیلی ناچیز است. نیاز بیشتری به جابجایی پناهجویان داریم. همانطور که می دانید بیش از ۵۰۰ هزار پناهجو وارد یونان شده و نزدیک به ۱۴۰ هزار پناهجو نیز به ایتالیا رسیده اند. ما مطمئن هستیم که با شروع سال جدید میلادی تعداد پناهجویان خیلی بیشتر خواهد شد.»

دولت ایتالیا با اظهار امیدواری نسبت به موفقیت این طرح اعلام کرده که انتظار دارد روزانه یکصد پناهجو به دیگر کشورهای اروپایی اعزام شوند.