خبر فوری
This content is not available in your region

اعضای سازمان ملل، تحریم آمریکا علیه کوبا را محکوم کردند

نظرها
اعضای سازمان ملل، تحریم آمریکا علیه کوبا را محکوم کردند
اندازه متن Aa Aa

کشورهای عضو سازمان ملل متحد، به طور یکپارچه تحریمهای تجاری آمریکا علیه کوبا را محکوم کردند. در نشست روز سه شنبه این سازمان، در اتفاقی کم سابقه ‍‍‍۱۹۱ عضو از ۱۹۳ عضو سازمان ملل، به قطعنامه محکومیت تحریمها رای مثبت دادند. فقط آمریکا و اسرائیل با این قطعنامه مخالفت کردند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با انتقاد از این قطعنامه گفت که متن آن گامهایی را که اخیرا در راستای نزدیک شدن دو کشور برداشته شده است نادیده گرفته است. نماینده آمریکا همچنین گفت که کوبا بدون توجه به گشایشهای دیپلماتیک اخیر، متنی کاملا مشابه متن قطعنامه سالهای گذشته را ارائه کرده است.

در سالهای اخیر معمولا قطعنامه مجمع عمومی در محکومیت تحریم آمریکا علیه کوبا، با اکثریت بالایی تصویب می شد. سال گذشته سه جزیره کوچک اقیانوس آرام جلسه رای گیری را ترک کردند.

این قطعنامه ضمانت اجرایی ندارد اما هرسال به کوبا فرصتی می دهد تا مخالفت خود را با تحریمها به نمایش بگذارد.

سال گذشته رهبران آمریکا و کوبا با از سرگیری روابط سیاسی موافقت کردند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته است که تحریمهای تجاری علیه کوبا را لغو کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.