خبر فوری
This content is not available in your region

ویلای امپراتور روم، تازه ترین یافته انفجار آتشفشان وزوو

ویلای امپراتور روم، تازه ترین یافته انفجار آتشفشان وزوو
اندازه متن Aa Aa

نام آتشفشان وزوو در ایتالیا یادآور نابودی شهر پممپی در سال ۷۹ پس از میلاد است. اما باستان شناسان از آتشفشان دیگر کوه وزوو در نزدیک شهر ناپل خبر می دهند.

این انفجار وزوو چهار قرن بعد، یعنی سال ۴۷۲ پس از میلاد ویلای آگوستوس، امپراطور روم را نابود کرد. در نزدیکی نولا، شهر کوچکی در اطراف ناپل، پس از ۱۳ سال حفاری در یک محوطه باستان شناسی، گنجینه های شگفت انگیزی از خاک بیرون آمده است. بنا به گفته مورخان باستانی روم، تصور می شود آگوستوس خسته و بیمار تا هنگام مرگش در آگوست سال۱۴ پس از میلاد در اینجا اقامت داشته است.

مسئول باستان شناسان می گوید: «آگوستوس در جوانی حکمران دنیا شد. در ۷۲ سالگی در مقایسه با طول عمر رومیها، صد ساله به نظر می رسد، خسته بود و کاری با قدرت نداشت. او روم را با همه نگرانی ها و دغدغه های ناشی از قدرت ترک کرد. ده سال آخر عمرش را در سفر و با اقامت در خانه هایی در خارج از روم گذراند. در برگشت از یکی از این سفرها، خسته بود و ترجیح داد در ویلای نولا بماند با وجود اینکه ویلای های زیباتری و بهتری در همان منطقه داشت.»

باستان شناسان حدس می زنند ستون، سرستون ها و نقاشی های روی گچی که از زیر خاک بیرون آورده شده است سردر راهروی ورودی ویلایی بزرگ مشرف بر دره ای زیبا بوده است که سقف آن با سفال های قرمز پوشانده شده بود.

عملیات حفاری د راین محوطه ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.