وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ادای سوگند دولت جدید پرتغال

 نظرها
ادای سوگند دولت جدید پرتغال
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پدرو پاسو کوئیلو به عنوان نخست وزیر جدید پرتغال سوگند یاد کرد.
دولت جدید پرتغال که دولتی راست میانه است در انتخابات ابتدای ماه جاری توانست تنها با حدود ۳۶ درصد آراء اکثریت را از آن خود کند. دولت اینک مدت ۱۰ روز فرصت دارد تا برنامه خود را به پارلمان ارایه دهد و اعضای پارلمان نیز که اکثریت آنها از مخالفان دولت کنونی هستند، در مدت سه روز این طرح و برنامه را به رای می گذارند.

آقای کوئیلو پس از ادای سوگند گفت: «من از تمامی احزاب سیاسی، جامعه شناسان و گروه های مدنی و مردم کشور می خواهم که با ما همکاری کنند تا بتوانیم با برای بازسازی کشورکاری انجام دهیم.»

آقای کوئیلو طی روزهای گذشته در تلاش بوده تا سوسیالیست ها با خود همراه کند اما سیاستمداران این حزب اعلام کرده اند که قطعا به فروپاشی دولت کنونی راست میانه که بسیاری از وزرای دولت قبلی در آن فعال هستند، رای خواهند داد. درصورت عدم رای مثبت پارلمان به دولت جدید، این دولت کوتاه ترین دوران زمامداری را در تاریخ پرتغال خواهد داشت.