خبر فوری

اعتراض تولید کنندگان عسل اروپایی به واردات عسل چینی

 نظرها
اعتراض تولید کنندگان عسل اروپایی به واردات عسل چینی
اندازه متن Aa Aa

پرورش دهندگان زنبور عسل از مجارستان، اسلوواکی و اسلوونی در اعتراض به آنچه عسل مصنوعی تولید چین عنوان می کنند در خیابانهای بروکسل، مقر اتحادیه اروپایی تظاهرات کردند. آنها از کمیسرهای اروپایی می خواهند تا در صورت امکان واردات عسلهای چینی به اروپا را ممنوع و یا دست کم واردات عسلهایی را که روند طبیعی تولید را طی نکرده اند در اروپا قدغن کنند.

یکی از تولیدکنندگان می گوید: “کشورهایی بسیاری در جهان واردات عسلهای چینی به کشورشان را ممنوع کرده اند و ما هم خواستار چنین عملی هستیم. درخواست تنها بدلیل عدم واقعی بودن عسل چینیها است. آنها با این کار بنوعی تقلب می کنند و آینده کاری ما را به خطر می اندازند.”

این عده خواهان تغییر کلی سیاستهای اروپایی درباره تولید و واردات و صادرات عسل هستند.

رییس اتحادیه صنف پرورش دهندگان زنبور عسل از مجارستان می گوید: “ قوانین جاری اروپایی اجازه نمی دهند که نام کشور اصلی تولید کننده عسل روی ظرف آن حک شود. به همین دلیل بسیاری از عسلها می تواند تولید مشترک بسیاری از کشورها باشد و بسیاری از اصلیت آن خبری ندارند. درواقع تولید کنندگان می توانند برخی از عسلهای اروپایی را عسلهایی که تحولات ژنتیکی داشته اند و محصول کشورهای آمریکای جنوبی بوده اند مخلوط می کنند و وارد بازار اروپایی می کنند.”

تولید کنندگان چینی عسل از سال گذشته میلادی درصد مهمی از بازارهای عسل مجارستان را تصاحب کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.