خبر فوری

آغاز تحقیقات برای یافتن علت سقوط هواپیمای روسی در مصر

 نظرها
آغاز تحقیقات برای یافتن علت سقوط هواپیمای روسی در مصر
اندازه متن Aa Aa

هر دو جعبه سیاه هواپیمای ایرباس ۳۲۱ روسیه که روز شنبه در مرکز شبه جزیره سینا در مصر سقوط کرد، پیدا شد. یکی از جعبه های سیاه حاوی مکالمات خلبان و خدمه و دیگری حاوی اطلاعات پرواز است. با آن که در آغاز سخن از اشکال فنی بود، اما مقامات روسی می گویند که این هواپیما حتی با یک موتور هم قادر به فرود آمدن بوده است. مقامات مسکو هم چنین ادعای گروه داعش مبنی بر دست داشتن در سرنگونی این هواپیما را رد کردند.

هواپیمای متعلق به شرکت «کوگالیم آویا» و با نام برَند «متروجت» دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه شرم الشیخ مصر به مقصد سن پترزبورگ روسیه در حدود ساعت شش صبح روز شنبه به وقت محلی در مرکز شبه جزیره سینا سقوط کرد و تمامی ۲۲۴ سرنشین آن کشته شدند.

از سوی دیگر برخی شرکت های هواپیمایی اروپا از جمله لوفتهانزا و ایرفرانس از روز شنبه پرواز هواپیماهای خود بر فراز شبه جزیره سینا را لغو کردند.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در مصر می گوید: «برای کارشناسان فرضیه های سقوط هواپیما بر اثر اشکال فنی یا بر اثر شلیک مستقیم از روی زمین هم چنان مطرح است، به ویژه آن که سینا محل درگیری با گروه های تروریستی هم هست. اما داوری دقیق تر در این زمینه تنها با رمزگشایی محتویات جعبه های سیاه مشخص خواهد شد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.