خبر فوری
This content is not available in your region

تشدید درگیریها بین فلسطینیها و اسرائیلیها؛ خشونتها همچنان قربانی می گیرند

نظرها
euronews_icons_loading
تشدید درگیریها بین فلسطینیها و اسرائیلیها؛ خشونتها همچنان قربانی می گیرند
اندازه متن Aa Aa

در ادامه درگیریهای خشونت بار بین شهروندان فلسطینی و اسرائیلی، یک فلسطینی کشته و سه اسرائیلی زخمی شدند. به گزارش پلیس اسرائیل، یک جوان فلسطینی روز دوشنبه سه اسرائیلی را در حومه تل آویو مورد حمله قرار داد و با چاقو زخمی کرد.

این جوان نوزده ساله اهل کرانه باختری ابتدا به مرد سی و پنج ساله ای در یک اتوبوس حمله کرده، و بعدتر پیرزن هشتاد ساله ای را در خیابان مورد حمله قرار داد، و در نهایت بعد از زخمی کردن فرد دیگری در یک فروشگاه دستگیر شد.

از سوی دیگر، یک فلسطینی در درگیری با نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شد. این مرد مهاجم روز دوشنبه در شهر جلمه و در یک ایست بازرسی با چاقو به یک سرباز اسرائیلی حمله کرده بود.

از آغاز دور جدید خشونتها بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها، در دو ماه گذشته دست کم ۶۷ فلسطینی به دست مأموران اسرائیلی کشته شده اند که ۴۰ نفر آنان از افراد مهاجم به شهروندان و سربازان اسرائیلی بوده اند. یازده اسرائیلی نیز در این فاصله به دست فلسطینی ها به قتل رسیده اند.

همزمان، با تشدید درگیریها بین شهروندان فلسطینی و اسرائیلی و افزایش قربانیان این خشونتها، انتقادها از سیاستهای سرسختانه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز افزایش یافته است.

در همین راستا شیمون پرز، رئیس جمهوری پیشین این کشور، با انتقاد از رویکرد نتانیاهو می گوید: «اسرائیل باید به خاطر خودش راه حل تأسیس دو دولت (اسرائیلی و فلسطینی) را بپذیرد.» به گفته او، «هیچ بدیلی برای این راه حل وجود ندارد. تنها راه دیگری که وجود دارد جنگ دائمی است، و هیچکس نمی تواند برای همیشه درگیر جنگ بماند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.