خبر فوری

دادگاه کریم بنزما را در پرونده باج خواهی تحت تعقیب قرار داد

 نظرها
دادگاه کریم بنزما را در پرونده باج خواهی تحت تعقیب قرار داد
اندازه متن Aa Aa

دادگاه شهر ورسای فرانسه اعلام کرد کریم بنزما، فوتبالیست این کشور در پرونده باج خواهی در قبال فیلم ضبط شده از یک رابطه جنسی متهم است. پیشتر دادگاه از احتمال نقش او در این پرونده خبر داده بود.

کریم بنزما، عضو تیم ملی فرانسه و مهاجم رئال مادرید که روز چهارشنبه گذشته برای تحقیق درباره پرونده باج خواهی از ماتیو ولبوئنا، دیگر عضو تیم ملی فرانسه بطور موقت بازداشت شده بود، اعتراف کرده است که در جریان یکی از تمرینهای تیم ملی، درباره این فیلم به هم تیمی اش توصیه کرده مبلغ خواسته شده را بپردازد اما او تاکید کرد که این تنها یک پیشنهاد دوستانه بوده است.

دادگاه فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد اکنون او به همدستی با باج گیران متهم است و به عنوان واسطه باج خواهان، سعی در متقاعد کردن هم تیمی اش برای پرداخت مبلغ اخاذی داشته است. باج خواهان تهدید کرده بودند در صورت عدم دریافت پول، فیلم رابطه جنسی ولبوئنا و دوست دخترش را منتشر خواهند کرد.

بنا بر قوانین فرانسه مشارکت در جرم باج خواهی مجازات تا پنج سال زندان به همراه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.