خبر فوری

درگیری پلیس ایتالیا و معترضان به راستگراها در بولونیا

 نظرها
درگیری پلیس ایتالیا و معترضان به راستگراها در بولونیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز یکشنبه خیابانهای شهر بولونیا در ایتالیا شاهد درگیری بین نیروهای پلیس و مخالفان راستگراها بود. سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا به همراه ماتیو سالوینی، دبیر حزب لیگ شمال یا لگا نورد از هوادارانشان دعوت کرده بودند که در این روز به خیابان بیایند. اما مخالفان خیابانها را پر کردند و با پلیس درگیر شدند.

شهر بولونیا، شهری است که به طور سنتی چپگراها در آن قدرت دارند و معترضان می گویند که برنامه ریزی چنین تجمعی در بولونیا اقدامی تحریک آمیز از طرف سیاستمداران راستگرای ایتالیا بوده است.

آقای سالوینی از طرف مخالفان به عنوان سیاستمداری نژادپرست و حامی سیاستهای سختگیرانه علیه مهاجران شناخته می شود.

ماتیو سالوینی، می گوید: «این بازگشتی به گذشته و سال ۱۹۹۴ نیست. این بازگشتی به مسیرهای قدیمی نیست. مسیری جدید با رهبری لیگ شمال آغاز شده است. اما این مسیر به روی همه ایتالیاییها باز است. حتی به روی کسانی که از سیاست متنفر شده اند.»

به نظر می رسد معترضان حاضر در این تجمع، نگران بازگشت سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق و مرد قدرتمند سیاست ایتالیا به قدرت هستند.

آقای برلوسکونی رهبری حزب راست میانه «فورتزا ایتالیا» را به عهده دارد. به عقیده تحلیلگران این اقدام آقای برلوسکونی نشان دادن چراغ سبز به راستگراهای تندروتر در ایتالیا برای به عهده گرفتن رهبری ائتلاف راستها است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.