خبر فوری
This content is not available in your region

تعلیق فعالیت مرکز مبارزه با دوپینگ مسکو

نظرها
euronews_icons_loading
تعلیق فعالیت مرکز مبارزه با دوپینگ مسکو
اندازه متن Aa Aa

فدراسیون دو ومیدانی روسیه اتهام های وارده مبنی بر دوپینگ ورزشکاران این کشور را رد کرد. این درحالیست که فعالیت مرکز مبارزه با دوپینگ مسکو از سوی فدراسیون جهانی دو ومیدانی به حالت تعلیق درآمده است.

پیشتر سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز ضمن رد این اتهامات گفته بود که شواهدی برای اثبات آنها وجود ندارد. کمیسیون مستقل مبارزه به دوپینگ در گزارشی از آگاهی دولت روسیه در جریان دوپینگ ورزشکاران این کشور خبر داده است.

همزمان کمیته بین المللی المپیک فعالیت لامین دیاک، رئیس سابق اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی و عضو کمیته بین المللی المپیک را نیز به اتهام پنهان کاری و فساد مالی به حالت تعلیق درآرود.

کمیسیون مستقل مبارزه با دوپینگ همچنین از فدراسیون جهانی دو و میدانی خواسته است تا ورزشکاران روس را از حضور در مسابقات جهانی از جمله المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ محروم کند. استرالیا و بریتانیا از این درخواست حمایت کرده اند.

بر اساس گزارش ها، آزمایشگاه ضد دوپینگ روسیه، بیش از هزار نمونه آزمایشگاهی ورزشکاران این کشور را برای جلوگیری از تجدید این آزمایش ها توسط سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ از بین برده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.