خبر فوری
This content is not available in your region

تاثیر سقوط هواپیمای روسی بر صنعت گردشگری مصر

نظرها
تاثیر سقوط هواپیمای روسی بر صنعت گردشگری مصر
اندازه متن Aa Aa

قوت گرفتن احتمال عملیات تروریستی بعنوان منشاء سقوط هواپیمای شرکت روسی «متروجت» در صحرای سینا، صنعت گردشگری مصر را مورد تهدید جدی قرار داده است. کشورهای زیادی از جمله بریتانیا، آلمان و روسیه پروازهای خود به مناطقی از جمله شرم الشیخ را لغو کرده اند.

در این رابطه یک راننده تاکسی در شرم الشیخ به خبرنگار یورونیوز می گوید: «وضعیت بسیار دشوار است. یکی از همکارانم به من می گفت که تنها ۲۵ پوند مصر یعنی حدود ۳ یورو کار کرده است. با این وضع آیا می توانیم زندگی کنیم، آیا می توانیم مخارجمان را بپردازیم؟»

روسیه از جمله کشورهایی است که بیشترین گردشگر را در شرم الشیخ دارد. پس از سقوط هواپیما، روسیه نیز پروازهای خود به این مقصد را متوقف کرده است. لغو پروازها می تواند تا ماهها ادامه داشته باشد.

صاحب یک مغازه در شرم الشیخ می گوید: «از زمانی که روسها اینجا را ترک کردند وضعیت ما نیز دشوار و پیچیده شد. تعداد بریتانیایی ها در این موقع سال کمتر از روسها است. پس از سقوط هواپیما اکثر روسها شرم الشیخ را ترک کردند.»

وزارت گردشگری مصر ضرر و زیان ناشی از حذف پروازها از روسیه و بریتانیا به شرم الشیخ را ماهانه حدود ۲۶۰ میلیون یورو ارزیابی کرده است.

بخش هتلداری نیز به طور طبیعی با پیامدهای منفی این تحولات روبرو شده است. مدیر یک هتل در شرم الشیخ گفت: «این ضربه ناگهانی بود که به اقتصاد وارد آمد. خود را برای فصل جدید آماده می کردیم. منتظر گردشگران بسیاری بویژه از روسیه بودیم. کار و درآمد در مسیر بهبود قرار داشت تا اینکه آخر ماه اکتبر هواپیما سقوط کرد و بدنبال آن رزروها برای هتل به شدت کاهش یافت.»

مصر در شش ماهه اول سال پذیرای بیش از یک میلیون گردشگر روس بوده است. پس از مصر، ترکیه مقصد مورد علاقه توریستهای روسی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.