خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگو با کمیسر اتحادیه اروپا در مورد ارتباط میان مهاجرت و برنامه های عمرانی

نظرها
گفتگو با کمیسر اتحادیه اروپا در مورد ارتباط میان مهاجرت و برنامه های عمرانی
اندازه متن Aa Aa

با نیون میمیچا، کمیسر اتحادیه اروپا درباره ارتباط میان مهاجرت و برنامه های عمرانی در کشور مبداء گفتگو کرده ایم.

یورونیوز: در گذشته، بسیاری از کشورهای غربی وعده هایی مشابه برای از میان بردن ریشه مهاجرت داده اند. چرا اینبار متفاوت است؟

نیون میمیچا: آنچه اینبار در نظر داریم این است که سیاستهای خود را در مورد مهاجرت و توسعه به هم نزدیک کنیم. هدف نهایی ما دستیابی به مرحله ای است که مهاجرت برای توسعه کار کند و توسعه برای مهاجرت. در این چهارچوب، ما باید ابزاری دقیقتر از قبیل یک صندوق اعتبار ایجاد کنیم که به ما امکان تمرکز روی برنامه هایی قطعی و روشن را بدهد.

یورونیوز: آیا این یک مسئله نیست که کارنامه احترام به حقوق بشر در بسیاری از کشورهایی که مردم از آن می گریزند، از جمله اریتره و سومالی، سیاه است؟ فکر نمی کنم هیچ وجه و سرمایه ای بتواند این وضع را عوض کند…

نیون میمیچا: ما چاره ای جز ادامه برنامه های عمرانی در کنار (این وضع) نداریم. نمی توانیم و نباید از آن اجتناب کنیم. نباید تعامل در مورد توسعه و مهاجرت را متوقف کنیم زیرا این خطر وجود دارد که نتوانیم در مسائل مربوط به حقوق بشر وایجاد فضایی دموکراتیک در این کشورها اعمال نفوذ کنیم.

یورونیوز: چطور روی این بودجه و صرف آن نظارت می کنید و آیا این وجوه به دولتها داده می شود یا نهادی دیگر؟

نیون میمیچا: ما در نظر نداریم مستقیما این وجوه را از طریق ادارات دولتی در اختیار این کشورها بگذاریم. ترجیح می دهیم از طریق سازمانهای غیردولتی و آژانسهایی که در این کشورها فعالند این برنامه ها را پیاده کنیم.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.