خبر فوری
This content is not available in your region

پیام رهبران جهان به مردم فرانسه: در کنار شما ایستاده ایم

نظرها
euronews_icons_loading
پیام رهبران جهان به مردم فرانسه: در کنار شما ایستاده ایم
اندازه متن Aa Aa

حملات جمعه شب پاریس یکی از تلخ ترین حوادث تاریخ فرانسه بود. این حادثه پس از بمبگذاری متروی مادرید در سال ۲۰۰۴، مرگبارترین اتفاق اروپا را رقم زد. از همان ابتدا، رهبران کشورها و سازمان های بین المللی با ارسال پیام هایی در شبکه های اجتماعی به این حملات واکنش نشان دادند.

ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا در توییتر خود با مردم فرانسه اعلام همبستگی کرد. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در پیام مشابهی گفت که اروپا در کنار فرانسه و مردمش ایستاده است. دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفت که از این واقعه بهت زده است و هر کاری که از دستش بر بیاید برای فرانسه انجام خواهد داد.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا با ارسال توییتی به زبان فرانسه با اشاره به سه اصل “آزادی، برابری و برادری” که شعار جمهوری فرانسه است با مردم این کشور اعلام همبستگی کرد. مطبوعات جهان نیز عناوین نخست خود را به حملات خونین پاریس اختصاص دادند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.