خبر فوری

دستگیری سه نفر در بلژیک در ارتباط با حملات پاریس

نظرها
دستگیری سه نفر در بلژیک در ارتباط با حملات پاریس
اندازه متن Aa Aa

پلیس بلژیک دست کم سه نفر را در ارتباط با حملات پاریس بازداشت کرد. به گفته دادستانی، پلیس تواسته است با ردیابی خودرویی که در حوالی سالن کنسرت پاریس دیده شده این افراد را در یکی از محله های فقیر بروکسل دستگیر کند.

مقامات قضایی فرانسه نیز تایید کردند که یکی از مظنونان جمعه شب در پاریس بوده است. وزیر دادگستری بلژیک پیش تر بدون ارایه جزییات گفته بود که تحقیقات گسترده و بازداشت های متعددی انجام شده است. سخنگوی دادستانی بلژیک می گوید: «عملیات مربوط به یک خودرو است که در بلژیک ثبت و همین جا هم اجاره شده و در اطراف محل کنسرت رویت شده است.»

همزمان، دولت نیز در سراسر کشور تدابیر شدید امنیتی بر قرار کرد و قرار است حضور نیروهای پلیس در مناطق مختلف تشدید شود. کلیه رفت و آمد ها نیز در مرز بلژیک با فرانسه کنترل می شود. همچنین با اعلام هشدار امنیتی حداکثری تدابیر ویژه ای برای حفاظت از برنامه های پرجمعیت نظیر کنسرت ها برقرار شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.