خبر فوری
This content is not available in your region

نشست گروه بیست علاوه بر تروریسم به معضلات جهانی اقتصاد نیز پرداخت

نظرها
نشست گروه بیست علاوه بر تروریسم به معضلات جهانی اقتصاد نیز پرداخت
اندازه متن Aa Aa

نشست گروه بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به «گروه بیست» در آنتالیای ترکیه علاوه بر حملات تروریستی در پاریس به مشکلات و معضلات جهانی اقتصاد نیز اختصاص داشت.

ایلدفونزو گواخاردو، وزیر اقتصاد مکزیک در پاسخ به این سئوال که آیا نشست گروه بیست می تواند در حل مشکلات اقتصادی در دنیا نقش ایفا کند می گوید: «هدف اصلی گروه بیست رسیدن به نرخ دو درصدی رشد جهانی اقتصاد است. اما تا زمانی که تمام کشورها با یکدیگر برای تدوین سیاستهای اقتصادی تلاش نکنند به این مهم دست نمی یابیم. یکی از معیارهای مهم اعمال اصلاحات اساسی در کشورهاست.»

کلودیا روئیز مسیو، وزیر امور خارجه مکزیک به خبرنگار اعزامی یورونیوز به این نشست گفت: «امسال ترکیه رییس اجلاس، اولویت را به سرمایه گذاری و اصلاحات داده بود. سایر رهبران به مسائل دیگری از جمله یکپارچه سازی پرداختند، که با استراتژی که اقتصاد های برتر دنیا درباره جوانان، زنان و قدرتهای نوظهور اقتصادی به مرحله اجرا درمی آورند ارتباط مستقیم دارد.»

اجلاس دو روزه گروه بیست روز دوشنبه به کار خود پایان داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.