خبر فوری
This content is not available in your region

پارلمان اروپا به قربانیان حملات پاریس ادای احترام کرد

نظرها
euronews_icons_loading
پارلمان اروپا به قربانیان حملات پاریس ادای احترام کرد
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اروپا در بروکسل روز سه شنبه با یک دقیقه سکوت به قربانیان حملات پاریس ادای احترام کرد.

در این مراسم اعضای پارلمان در کنار رئیس کمیسیون اروپا٬ نماینده ارشد اتحادیه اروپا در سیاست خارجی٬ رئیس پارلمان اروپا و معاون وزارت خارجه فرانسه در امور اروپا سرود ملی فرانسه را سر دادند.

پس از نواخته شدن یک قطعه موسیقی از باخ توسط ویولونیست ولادیسلاو لوچنکو٬ مارتین شولتز٬ رئیس پارلمان اروپا در سخنانش حملات پاریس را حمله به تمامی اعضای اروپا توصیف کرد. او گفت: «حملات پاریس حمله به آزادی ما٬ حمله به ارزش های اروپایی و حمله به زندگی ماست. در این ضایعه ما در کنار فرانسه هستیم.»

رئیس پارلمان اروپا افزود: «ما نمی گذاریم زهر این جنایتکاران ما را مسموم کند. برعکس ما تمامی راه های برانگیختن ترس و نفرت را می بندیم. اگر به همه پناهجویان سوری مظنون شویم قاتل و قربانی را یکی گرفته ایم.»

آقای شولتز پیشتر نیز در تلویزیون آلمان گفته بود که هر گونه امتناع از پذیرش مردمی که از جنگ در خاورمیانه و شمال آفریقا گریخته اند به معنای از دست رفتن همبستگی در اروپاست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.