خبر فوری
This content is not available in your region

چراغ سبز کمیسیون اروپا به تغییر در برنامه بودجه دولت فرانسه

نظرها
چراغ سبز کمیسیون اروپا به تغییر در برنامه بودجه دولت فرانسه
اندازه متن Aa Aa

ایجاد تغییر در برنامه بودجه فرانسه و اختصاص بودجه بیشتر برای امنیت داخلی با تعهدات بودجه ای این کشور به کمیسیون اروپا در تضاد قرار گرفته است.

دولت فرانسه متعهد شده بود کسری بودجه خود را تا سال ۲۰۱۶ به ۳.۳ درصد و تا سال ۲۰۱۷ به رقم ۲.۷ درصد تولید ناخالص داخلی خود برساند. اما حملات تروریستی در پاریس سیاست بودجه ای کشور را دستخوش تغییر کرده است.

مانوئل ولس، نخست وزیر فرانسه در این رابطه گفت: «کسری بودجه از اهداف از پیش تعیین شده بیشتر خواهد شد زیرا تنها راه تقویت سرویسهای امنیتی و انتظامی اختصاص بودجه بیشتر است. اما این امر بر بودجه سایر بخشها تاثیری نخواهد گذاشت. اروپا و کمیسیون اروپا باید این موضوع را بفهمند که این مبارزه تنها مربوط به فرانسه نمی شود بلکه شامل اروپا نیز می شود.»

کمیسون اروپا در واکنش به این تصمیم اعلام کرد اولویت های امنیتی فرانسه در شرایط کنونی قابل درک است.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در سخنان روز دوشنبه خود در مقابل نمایندگان پارلمان و اعضای سنای این کشور در کاخ ورسای از هدف دولت برای ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی در پلیس و ژاندارمری پرده برداشت. دولت فرانسه همچنین برنامه حذف مشاغل تا سقف ۹ هزار و ۲۰۰ پست در ارتش را متوقف خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.