خبر فوری

حملات هوایی سنگین روسیه و فرانسه علیه داعش

 نظرها
حملات هوایی سنگین روسیه و فرانسه علیه داعش
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روسیه و فرانسه روز چهارشنبه مواضع داعش را در سوریه هدف حملات هوایی قرار دادند.

روسیه علاوه بر بمباران شهر رقه، پایتخت خودخوانده داعش چندین موشک از دریای خزر به سمت این شهر پرتاب کرد. به گفته مقامات پنتاگون، روسیه برای نخستین بار پیش از حمله آمریکا را در جریان اهداف خود قرار داد. همچنین جنگده های فرانسه نیز اهدافی از جمله یک انبار مهمات را در شهر رقه بمباران کردند. به گفته وزارت دفاع فرانسه ده بمب افکن در این عملیات حضور داشتند.

سازمان سوری ناظران حقوق بشر نیز اعلام کرد که حملات هوایی فرانسه و روسیه در سه روز گذشته دست کم سی و سه کشته و دهها زخمی بر جای گذاشته است.

همزمان، ناو هواپمابر شارل دوگل روز چهارشنبه بندر تولون فرانسه را به سمت شرق دریای مدیترانه ترک کرد. این ناو قرار است برای پشتیبانی از حملات هوایی علیه داعش به کشتی های جنگی فرانسه در نزدیکی آبهای سوریه بپیوندد. این ناو حامل بیست و شش جنگنده (۱۸ رافال و ۸ سوپر اتاندارد) دو هواپیمایی شناسایی بسیار پیشرفته و پنج هلی کوپتر است. قرار است ناو شارل دوگل پس از پایان ماموریت، مدیترانه را به سمت خلیج فارس ترک کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.