خبر فوری

افزایش روند سرمایه گذاری های مطمئن در اروپا

 نظرها
افزایش روند سرمایه گذاری های مطمئن در اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حملات تروریستی در پاریس موجب شده سرمایه گذاران بیش از پیش به سمت سرمایه گذاری های مطمئن و خرید اوراق قرضه دولتی کشورهایی چون آلمان روی آورند.

این تمایل سرمایه گذاران موجب شده نرخ بهره استقراض دولتی آلمان با سررسید ۱۰ ساله به ۰.۴۹ درصد تنزل پیدا کند. حتی نرخ بهره استقراض دولتی این کشور با سر رسید دو ساله روندی منفی به خود گرفته و به رقم منفی ۰.۳۸ درصد رسیده است.

ریچارد هانتر، کارشناس شرکت «هارگریوز لندس داون» ارائه دهنده خدمات مالی گفت: «هنگامی که تردیدها از میان رود بازارها بار دیگر خوش بین خواهند بود. اما با کوچکترین نشانه ای از آشوب و ناآرامی می توان به درستی به این موضوع فکر کرد که سرمایه گذاران به سمت خرید دلار آمریکا و یا طلا روی بیاورند.»

کند بودن روند رشد اقتصادی در حوزه پولی یورو نیز از دیگر عواملی است که نگرانی سرمایه گذاران را برانگیخته و آنها را به سوی سرمایه گذاری های مطمئن از جمله بر روی طلا و دلار آمریکا ترغیب کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.