خبر فوری
This content is not available in your region

عبدالحمید اباعود؛ مرگ مهره کلیدی داعش و یکی از طراحان حملات پاریس

نظرها
عبدالحمید اباعود؛ مرگ مهره کلیدی داعش و یکی از طراحان حملات پاریس
اندازه متن Aa Aa

عبدالحمید اباعود، یکی از طراحان اصلی حملات پاریس در عملیات پلیس فرانسه کشته شد. از این جوان ۲۸ ساله به عنوان یکی از کلیدی ترین مهره های داعش در اروپا یاد می شود. به گفته وزیر کشور فرانسه او در چهار عملیات تروریستی در خاک فرانسه نقش طراح و سازماندهی ایفا کرده است.

برنارد کزنوو، وزیر کشور فرانسه می گوید: “هیچ اطلاعاتی از کشورهای اروپایی دریافت نکردیم، نمی دانیم اباعود از کدام کشور اروپایی به فرانسه آمده است. در هر حال او از کشوری اروپایی آمده است. تنها پس از حملات پاریس و در شانزدهم نوامبر بود که یکی از سرویسهای اطلاعاتی غیراروپایی خبر داد که احتمالا او در یونان بوده است.”

اباعود در ماههای اخیر موفق شد چندین مرتبه از سوریه به اروپا بیاید و عملیات تروریستی با شبکه های مورد نظرش را برنامه ریزی کند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از کارشناسان انتقادات شدیدی را نسبت به اداره مرزهای کشورهای عضو شن گن مطرح کنند. گروههای راست افراطی فرانسه پیشاپیش صحبت از بازگشت به مرزهای ملی پیش از تصویب شن گن می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.