خبر فوری

دولت بریتانیا در انتظار تائید پارلمان برای نبرد علیه داعش در سوریه

نظرها
دولت بریتانیا در انتظار تائید پارلمان برای نبرد علیه داعش در سوریه
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه در پارلمان این کشور ازطرح حمله هوایی به مواض داعش در سوریه دفاع می کند. دیوید کامرون امیدوار است با دریافت چراغ سبز پارلمان، از هفته آینده بتواند حملات هوایی در سوریه علیه مواضع گروه موسوم به دولت اسلامی را که از آن به عنوان «فرقه شیطانی» نام می برد، آغاز کند.

بریتانیا که خود را از جمله اهداف اصلی گروه های تروریستی می داند پس از حملات خونبار پاریس تصمیم گرفته است حملات هوایی بر ضد نیروهای داعش را علاوه بر خاک عراق، به قلمرو سوریه نیز گسترش دهد.

کامرون روز دوشنبه پس از ملاقات با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در الیزه که با هدف تقویت همکاریهای پاریس ـ لندن بر ضد تروریسم صورت گرفت، در مجلس عوام تاکید کرد: «ما در دهه های آینده بیش از یکصد و هفتاد و هشت میلیارد پوند استرلینگ برای خرید و نگهداری تجهیزات سرمایه گذاری خواهیم کرد. میزان سرمایه گذاری ها برای حمایت از نیروهای ویژه دو برابر خواهد شد و تلاش خواهیم کرد ظرفیت نیروهای مسلح خود را افزایش دهیم. اعتبار صندوق ویژه برای تضمین ثبات و امنیت کشور در جریان مناقشات تا پایان ماموریت دولت سالانه یک و سه دهم میلیارد پوند افزایش خواهد یافت و ما یک اعتبار جدید یک و سه دهم میلیارد پوندی را به بالا بردن میزان رفاه و اداره درست کشور اختصاص خواهیم داد.

گفتنی است، جرج اسبورن وزیر دارایی بریتانیا روز یکشنبه ازافزایش سی درصدی اعتبار اختصاص داده شده برای مبارزه با تروریسم خبر داده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.