خبر فوری
This content is not available in your region

اوباما در روز شکرگزاری از پناهجویان خاورمیانه یاد کرد

نظرها
اوباما در روز شکرگزاری از پناهجویان خاورمیانه یاد کرد
اندازه متن Aa Aa

امروز آخرین پنج شنبه ماه نوامبر، در ایالات متحده آمریکا «روز شکرگزاری» است. باراک اوباما، رئیس جمهوری به همراه خانواده اش چهارشنبه شب در یک کلیسا در واشنگتن حاضر شد و برای مستمندان غذا تهیه کرد. آقای اوباما در پیام امسال خود به مناسبت روز شکرگزاری از پناهجویان خاورمیانه نیز یاد کرد: «در سال ۱۶۲۰ گروه کوچکی از زائران به این قاره آمدند، پناهندگانی که از آزار و خشونت در سرزمین مادری خود گریخته بودند. حالا در حدود ۴۰۰ سال بعد از آن ماجرا، ما از آنها به عنوان بخشی از تاریخ آمریکا یاد می کنیم و گرامی می داریم یاد مردان و زنانی را که در زمان نیازمندی به آنها کمک کردند. […] من تحت تأثیر قرار گرفتم از سخاوتمندی آمریکایی هایی که در هفته های اخیر به من نامه نوشتند و گفتند که در خانه شان را به روی مردمی که از ستمگری داعش می گریزند، باز گذاشته اند.»

بوقلمون، خوراک محبوب آمریکایی ها در روز شکرگزاری است. بنا به سنت همه ساله بخشش ریاست جمهوری، امسال نیز یک بوقلمون به نام توتوس بخشیده و در زمین هزار هکتاری مخصوص بوقلمون ها در کاخ سفید رها شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.