خبر فوری
This content is not available in your region

برگزاری نمایشگاه روبات در پکن

برگزاری نمایشگاه روبات در پکن
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه جهانی روبات در چین محلی برای دیدن روبات هایی است که مانند انسان رفتار می کنند. بیش از ۱۰۰ کارشناس، ۱۲ سازمان بین المللی و بیش از ۱۲۰ شرکت مختلف صنعت روبات تا آخر نوامبر ( نهم آذر ماه) در پکن جع شده اند.

روبات انسان نمای ژیائولو ساخت یک کارخانه چینی دارای توانایی ویژه برای ارتباط با انسان است. مدیر تولید آن در کارخانه «تامی اینتلیجنت» در باره ویژگی های طراحی آن برای شباهت با انسان می گوید: «روبات، حالت های چهره زیادی دارد. با صفحه ای که در چشم هایش قرارداده شده مردم احساس می کنند با او ارتباط می گیرند. اگر روبروی آن بایستیم می تواند حرکات و ژست های مختلف انسانی را تقلید کند، می فهمد زن یا مرد هستیم، می تواند سن، غمگینی یا شادی و حتی درجه شادی ما را بفهمد.»

«جمینوید اف» اندروید، یک روبات زن ساخت آزمایشگاه دانشگاه اوزاکا، مرکز توجه نمایشگاه بود. سازندگان آن می گویند علیرغم ظاهر و کارایی خوب، کار پیشرفت جمینوید اف همچنان ادامه دارد.

یکی از استادان دانشگاه اوزاکا می گوید: «هدف نهایی ما از نشان دادن هوش بکار رفته در این روبات، ساختن سامانه هوش مصنوعی است. کار سختی است مخصوصا در این محل شلوغ سامانه تشخیص صدا کارایی ندارد.»

بخش بزرگی از نمایشگاه به روبات های ویژه صنایع اختصاص دارد در حالی که بسیاری از کارخانه ها در پی کاهش نیروی انسانی هستند. نمایشگاه همچنین محلی برای عرضه روندهای آینده در توسعه فناوری است که موقعیت های مناسبی برای سرمایه گذاری در فرصت های اقتصادی محسوب می شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.