وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اولاند: علی رغم این فاجعه به اصول خود که همان امید و تحمل است وفادار باقی خواهیم ماند

 نظرها
اولاند: علی رغم این فاجعه به اصول خود که همان امید و تحمل است وفادار باقی خواهیم ماند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دو هفته پس از یک رشته حملات تروریستی در پاریس که به قیمت جان یکصد و سی نفر و زخمی شدن حدود سیصد و پنجاه نفر دیگر تمام شد، مراسم یادبود قربانیان این حملات، صبح روز جمعه با حضور خانواده های آنها و برخی از مجروحان این حملات، فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه، برخی از نمایندگان پارلمان، رهبران احزاب سیاسی، روسای جمهور و نخست وزیران سابق فرانسه، افسران پلیس و ماموران امدادی که در زمان وقوع این حملات حضور داشتند، در انولید پاریس، برگزار شد.

در این مراسم که با یک دقیقه سکوت همراه بود نام یکصد و سی قربانی این حملات خوانده شد.

فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه هم با ایراد سخنانی در این مراسم قول داد که هر کاری را برای نابودی داعش انجام خواهد داد.

او همچنین افزود: “وطن پرستی که امروز با برافراشته شدن مفتخرانه پرچمهایمان، تجمعات خودجوش و جمعیتی که سرود ملی فرانسه را می خوانند شاهد آن هستیم، هیج حس انتقام جویی و یا رد دیگران در آن نیست زیرا فرانسه علی رغم این فاجعه و خونهایی که ریخته شده به اصول خود که همان امید و تحمل است وفادار باقی خواهد ماند.”

برخی از خانواده های قربانیان در اعتراض به کوتاهی دولت فرانسه در پیشگیری از این حملات، در این مراسم حضور نیافتند.

اکثر قربانیان این حملات که از هفده ملیت مختلف بودند، جوان بوده اند و متوسط سن آنها سی و پنج سال عنوان شده است.

رییس جمهور فرانسه، پیشتر از تمام شهروندان این کشور خواسته بود که روز جمعه به یاد قربانیان این حملات، خانه های خود را با پرچم سه رنگ فرانسه تزیین کنند.