خبر فوری

پاپ سفر خود را در محلۀ مسلمان نشین «بانگی» به پایان می برد

 نظرها
پاپ سفر خود را در محلۀ مسلمان نشین «بانگی» به پایان می برد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پاپ فرانچسکو در ادامۀ سفر خود روز یکشنبه وارد بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت. رهبر کاتولیک های جهان در مراسم بازگشایی درب مقدس کلیسای جامع این شهر، از گروههای مسلح در این کشور خواست سلاح های خود را بر زمین بگذارند.

پاپ فرانچسکو همچنین با بازگشایی درب کلیسای جامع بانگی، به طور سمبلیک آغاز سال ژوبیلۀ مسیحی با موضوع رحمت را اعلام کرد.

رهبر کاتولیک های جهان قرار است در ادامۀ حضور خود در آفریقای مرکزی روز دوشنبه از مسجد کودوکو در منطقۀ مسلمان نشین این شهر بازدید کند. قرار است وی در این دیدار از سوی پنج امام مسلمانان آفریقای مرکزی مورد استقبال قرار بگیرد و سپس در مراسم مشترکی شرکت کند.

منطقۀ کودوکو یکی از خطرناک ترین محلات پایتخت است که حتی مسلمانان ساکن این بخش نیز به طور روزانه در معرض خطر مرگ ناشی از درگیری های گروههای مسلح از جمله گروه مسلمان «سلکا» و گروه مسیحی ضد بالکا قرار دارند.

قرار است نزدیک به ۱۱ هزار مامور حافظ صلح و نیروی نظامی آفریقای مرکزی برای تامین امنیت این روز که آخرین روز از سفر پاپ به آفریقا نیز هست، بسیج شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.