خبر فوری

توافق اعضای اتحادیه اروپا با ثبت مشخصات مسافران در مرزهای هوایی اروپایی

نظرها
توافق اعضای اتحادیه اروپا با ثبت مشخصات مسافران در مرزهای هوایی اروپایی
اندازه متن Aa Aa

وزرای کشور، اتحادیه اروپا در نشست روز جمعه در بروکسل درباره موضوع ثبت مشخصات مسافران در مرزهای هوایی کشورهای اروپایی، انتقال داده ها و همکاری میان نیروهای امنیتی کشورهای این اتحادیه و اعمال کنترل های مرزی بیشتر به توافق رسیدند.

این توافق در پی درخواست دولت فرانسه برای همکاری بیشتر میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پی حملات مرگبار ماه نوامبر در پاریس مطرح شد.

جین اسلبورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ پس از این توافق گفت: «در بخش مربوط به ثبت مشخصات مسافرانی که در مرزهای هوایی اروپا رفت و آمد می کنند و یا آنهایی که از خارج از این مرزها وارد می شوند، توافق کردیم. البته نباید این را پنهان کرد که با وجود این توافق زمانی که پای عمل به میان می آید، موارد و مشکلاتی مطرح می شود.»

تبادل این اطلاعات تاکنون در سطح کشور و یا بطور دو جانبه میان کشورهای اروپایی صورت گرفته است.
این طرح ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی از سوی نمایندگان پارلمان اروپا به رای گذاشته می شود.
مخالفان ثبت مشخصات مسافران (PNR) در پارلمان اتحادیه اروپا اجرای آن را مغایر با آزادی های فردی و حفظ حریم خصوصی افراد می دانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.