خبر فوری
This content is not available in your region

راهپیمایی طرفداران محیط زیست در حاشیه اجلاس پاریس

نظرها
euronews_icons_loading
راهپیمایی طرفداران محیط زیست در حاشیه اجلاس پاریس
اندازه متن Aa Aa

صدها نفر از ساکنان منطقه مونتروی در حومه شرق پاریس، با برپایی راهپیمایی خواستار اجرای راه حل های جایگزینی برای مقابله با تغییرات جوی شدند.

این راهپیمایی با عنوان “اجلاس جایگزین” یا “اجلاس آب و هوایی مردم” در حاشیه کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوایی پاریس برگزار شد. شرکت کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود، “عشق بساز نه دی اکسید کربن”.

ماتیو دور، مدیر هماهنگ کننده این راهپیمایی می گوید: « راه حل برای مقابله با بحران تغییرات اقلیمی موجود است. ایده اصلی نمایش آن در خیابان برای آگاه کردن تمام جامعه است. نشان دهیم که زندگی به همین شکل امروزی ادامه خواهد یافت و قرار نیست به دوران غار نشینی بازگردیم و از شمع برای روشنایی استفاده کنیم. می توانیم همه چیز را خیلی آسان تغییر دهیم وخود را با راه حل های جایگزین وفق دهیم تا از تغییرات اقیلمی جلوگیری کنیم.»

همزمان مذاکره کنندگان در کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوایی پاریس از توافق بر سر متن پیش نویسی برای مقابله با افزایش تولید گارهای گلخانه ای خبر داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.