خبر فوری
This content is not available in your region

جبهه ملی فرانسه مصمم به پیرزی در مناطق بیشتر در دومین دور انتخابات منطقه ای است

نظرها
جبهه ملی فرانسه مصمم به پیرزی در مناطق بیشتر در دومین دور انتخابات منطقه ای است
اندازه متن Aa Aa

حزب راست افراطی «جبهه ملی فرانسه» در اولین مرحله از انتخابات منطقه ای این کشور توانست در شش ناحیه از سیزده ناحیه به پیروزی برسد. این حزب به دنبال آن است که در دومین مرحله از انتخابات نیز که یکشنبه آینده ۱۳ دسامبر برگزار می شود، در نواحی بیشتری به پیروزی دست یابد.

این حزب بویژه در دو ناحیه «نورد پد کله پیکاردی» در شمال فرانسه و «پروانس آلپ کوت دازور» در جنوب این کشور، رای بسیار بالایی را به دست آورد.

در هر دوی این نواحی، حزب چپ سوسیالیست و متحدانش تصمیم گرفته اند برای دور دوم انتخابات، نماینده ای معرفی نکنند تا به این ترتیب شانس احزاب راست برای پیروزی افزایش یافته و درنتیجه از پیروزی نمایندگان حزب راست افراطی جلوگیری شود.

در دیگر نواحی فرانسه، مذاکره میان احزاب مختلف همچنان ادامه دارد تا در نهایت استراتژی برای جلوگیری از قدرت گرفتن بیشتر حزب راست افراطی این کشور اتخاذ شود.

مارین لوپن، رهبر جبهه ملی فرانسه روز دوشنبه با اشاره به مذاکراتی که میان دیگر احزاب در حال جریان است، گفت: «ما یک روز پس از برگزاری اولین مرحله این انتخابات، نسیمی از آزادی، استقلال و صداقت را نشان می دهیم. با این اعتقاد که همچون مخالفانمان عمل نمی کنیم و به همین شکل ادامه خواهیم داد.»

پس از انتخابات پارلمان اروپا و انتخابات محلی، این سومین انتخابات فراگیری است که حزب راست افراطی فرانسه در آن توانسته است با قدرت زیادی ظاهر شود.

گرچه در روزهای اخیر محبوبیت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه افزایش یافت اما این موضوع بر آرای ریخته شده در صندوقها تاثیر نگذاشت. به این ترتیب حزب سوسیالیست فرانسه، توانست پس از حزب راست افراطی «جبهه ملی فرانسه» و حزب راست «جمهوریخواهان»، جایگاه سوم را به دست آورد.

نتایج به دست آمده برای جمهوریخواهان به رهبری نیکولاسارکوزی، رئیس جمهوری پیشین این کشور نیز چندان رضایتبخش نبود و آنها در انتظار نتایج بهتری بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.