خبر فوری

اتریش نصب حصارهای فلزی در امتداد مرزش با اسلوونی را آغاز کرد

نظرها
اتریش نصب حصارهای فلزی در امتداد مرزش با اسلوونی را آغاز کرد
اندازه متن Aa Aa

دولت اتریش نصب حصارهای فلزی در امتداد مرز این کشور با اسلوونی را آغاز کرد. این اقدام با هدف کنترل بهتر پناهجویانی است که بین این دو عضو شنگن در تردد هستند.

پس از آنکه مجارستان مرزهایش با صربستان را حصارکشی کرد٬ پناهجویان مسیر کشورهای منطقه بالکان را برای رسیدن به اروپای غربی در پیش گرفته اند. اسلوونی نیز در ماه گذشته مرزهایش با کرواسی را حصار کشی کرد.

اسلوونی، صربستان، کرواسی و مقدونیه، چهار کشور منطقه بالکان در پایان ماه نوامبر اعلام کردند که تنها به پناهجویان سه منطقه جنگ زده افغانستان، عراق و سوریه اجازه عبور از مرزهای خود را می دهند. آنها پناهجویان دیگر کشورها از جمله ایران، پاکستان و بنگلادش را «مهاجران اقتصادی» شمرده و مانع از عبور آنها از مرزهای خود می شوند. این اقدام تبعیض آمیز اختلاف و تنش در میان پناهجویان را افزایش داده است.

یک پناهجوی مراکشی با انتقاد از این تبعیض گفت: «ما نمی توانیم برگردیم. اینجا نقطه ایست برگشت ناپذیر. ما باید به پیش رویم و نه به پس. برای اینکه هر که اینجاست دو تا سه هزار یورو خرج کرده تا به اینجا برسد. این ممنوعیت منطقی نیست. اگر می خواهند ما را متوقف کنند می بایست در ترکیه یا در یونان متوقف می کردند.»

پناهجویانی که اجازه عبور از مرز را دارند به راه خود ادامه می دهند اما پناهجویان دیگر که در زمره پناهجویان اقتصادی قرار می گیرد ناگزیر باید در انتظار بمانند تا شاید بخت با آنها یاری کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.