خبر فوری
This content is not available in your region

معاون رئیس جمهوری آمریکا در اوکراین؛ پوتین کوتاهی می کند

نظرها
euronews_icons_loading
معاون رئیس جمهوری آمریکا در اوکراین؛ پوتین کوتاهی می کند
اندازه متن Aa Aa

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا در در دیدارش از کی یف، پایتخت، با اعلام خبر کمک مالی ۱۹۰ میلیون دلاری واشنگتن به اوکراین راه پیش روی این کشور در تحقق اصلاحات را راهی دشوار خواند.

آقای بایدن همچنین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را به کوتاهی و خلف وعده در خصوص توافقنامه آتش بس مینسک متهم کرد.

جو بایدن گفت:«توافقنامه مینسک به سرانجام نخواهد رسید اگر روسیه به تعهداتش عمل نکند و رئیس جمهور پوتین در عمل به وعده هایی که بارها به رئیس جمهور من، به شما و به جامعه جهانی داد، باز می ماند.»

پس از آن که روسیه شبه جزیره کریمه اوکراین را به خاک خود ضمیمه کرد و جدایی طلبان حامی مسکو مناطقی در شرق اوکراین را به کنترل خود در آوردند سرانجام با توافقنامه ای میان جدایی طلبان و دولت مرکزی در کی یف آتش بس اعلام شد که گاه و بیگاه شکسته می شود.

پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین گفت:«متاسفانه جنگ ادامه دارد. امروز شاهد ۱۴ مورد حمله خمپاره ای بودیم، و هشت سرباز اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته زخمی شده اند. نمی توانیم بگوییم که درگیری ها در دونباس فروکش می کند.»

غرب روسیه را به حمایت تسلیحاتی و مالی از جدایی طلبان و حضور نظامی در مرزهای شرقی اوکراین متهم می کند، اتهامی که روسیه همواره آن را رد می کند.

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز از کی یف می گوید:«در دو سال اخیر این چهارمین دیدار جو بایدن از اوکراین است. روز سه شنبه معاون رئیس جمهوری آمریکا در پارلمان اوکراین سخنرانی خواهد کرد. انتظار می رود وی به موضع آمریکا در قبال اشغال کریمه و انجام اصلاحات در اوکراین خواهد پرداخت.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.