خبر فوری

احزاب مخالف دولت در ونزوئلا اکثریت پارلمان را کسب کردند

 نظرها
احزاب مخالف دولت در ونزوئلا اکثریت پارلمان را کسب کردند
اندازه متن Aa Aa

ائتلاف احزاب مخالف دولت ونزوئلا اکثریت پارلمان این کشور را کسب کرد. بر طبق نتایج نهایی اعلام شده از سوی شورای ملی انتخابات ونزوئلا، این ائتلاف توانسته به ۱۱۰ کرسی از ۱۶۷ کرسی را از آن خود کند.

حزب سوسیالست متحد ونزوئلا به رهبری نیکلاس مادورو در این انتخابات تنها به ۵۵ کرسی دست یافته و هنوز تکلیف نهایی دو کرسی دیگر مشخص نشده است.

حزب سوسیالیست ونزوئلا از ۱۷ سال پیش قدرت را با برسر کار آمدن هوگو چاوز، رئیس جمهور فقید این کشور در اختیار گرفته و پس از مرگ وی نیز، نیکلاس مادورو قدرت را در اختیار دارد.

مخالفان دولت مادورو که از احزاب محافظه کار و طرفدار اقتصاد باز و خصوص سازی هستند، با شعارهایی نظیر مبارزه با فقر و فساد در این کشور توانسته اند بر شمار هواداران خود طی سالهای اخیر بیافزایند. گرانی و کمبود مایحتاج ضروری نیز از دیگر مشکلاتی است که این کشور که مالک بزرگترین ذخایر نفتی است، با آن روبروست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.