خبر فوری

استقبال از اولین گروه پناهجویان سوری در فرودگاه تورنتو

 نظرها
استقبال از اولین گروه پناهجویان سوری در فرودگاه تورنتو
اندازه متن Aa Aa

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو میزبان اولین گروه از پناهجویان سوری بود که از اردن به کانادا آمدند. سیصد پناهجو از ده هزار نفری که دولت جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور، قول پذیرش آنها تا پایان سال میلادی را داده است.

مسافران سوری با یک هواپیما نظامی کانادایی از اردن به کشورش جدیدشان منتقل شدند. دومین گروه از این پناهجویان سوری شنبه در فرودگاه مونترال به کانادا می آیند.

پس از آزمایشهای اولیه پزشکی این مهاجران به ۳۶ شهر کانادا برای اقامت دائم منتقل خواهند شد. از ژانویه سال ۲۰۱۴ تاکنون حدود ۳۵۰۰ تن از پناهجویان سوری از سوی اداره مهاجرت کانادا اجازه اقامت گرفته اند.

دولت کانادا ابتدا قصد داشت تا پایان سال جاری میلادی بیش از ۲۵ هزار سوری را به عنوان مهاجر در کشورش قبول کند اما پس از حمله ۱۳ نوامبر در پاریس دولت این کشور تصمیم گرفت دقت بیشتری در پذیرش پناهجویان داشته باشد و در پی انتقاد محافظه کاران دولت جدید ترودو تصمیم گرفت پذیرش مهاجران را به ده هزار نفر تا پایان سال جاری میلادی کاهش دهد.

قرار شده است تا پانزده هزار پناهجوی دیگر در ژانویه و فوریه ۲۰۱۶ به کانادا منتقل شوند. اکثر این سوریها از اردوگاه پناهجویان در اردن و لبنان به کانادا می آیند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.