خبر فوری
This content is not available in your region

غیبت پلاتینی در قرعه کشی یورو ۲۰۱۶ به دلیل ادامه تعلیق

نظرها
غیبت پلاتینی در قرعه کشی یورو ۲۰۱۶ به دلیل ادامه تعلیق
اندازه متن Aa Aa

دیوان مستقل داوری ورزش، ادامه تعلیق موقت نود روزه میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا از فعالیت در فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا را تأیید کرد. به این ترتیب به نظر می رسد آرزوی آقای پلاتینی برای جانشینی سپ بلاتر در انتخابات ریاست فیفا در روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۶، هفتم اسفند، تقریبا از دست رفته است. ماتیو ریب، دبیر کل دیوان داوری ورزش روز جمعه در این باره گفت: «حتی اگر این تعلیق موقت هم اکنون برداشته شود، تضمینی نیست که کمیته ویژه انتخابات فیفا، نامزدی میشل پلاتینی را قبل از پایان تعلیق در روز پنجم ژانویه تأیید کند.»

دیوان داوری ورزش در عین حال روز جمعه به فیفا دستور داد مدت این تعلیق را تمدید نکند، زیرا ممکن است دسترسی آقای پلاتینی به فرجام خواهی محدود شود.

به این ترتیب و با تأیید تعلیق، آقای پلاتینی نخواهد توانست در مراسم قرعه کشی یورو ۲۰۱۶ فرانسه که شنبه شب برگزار خواهد شد، به عنوان رئیس جلسه حضور داشته باشد.

اتهامی که بر دوش رئیس فرانسوی یوفا سنگینی می کند مربوط به یک رسوایی مالی دو میلیون دلاری است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.