خبر فوری
This content is not available in your region

نبرد آمریکا با داعش؛ بعد از عراق و سوریه، نوبت لیبی است

نظرها
euronews_icons_loading
نبرد آمریکا با داعش؛ بعد از عراق و سوریه، نوبت لیبی است
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه بعد از جلسه شورای امنیت ملی در ساختمان وزارت دفاع این کشور، پنتاگون گفت که حملات نظامی علیه داعش شدت خواهد یافت. او همچنین از سفر روز سه شنبه اشتون کارتر، وزیر دفاع این کشور به خاور میانه خبر داد.

او اظهار داشت: «از زمانی که کارزار ما علیه گروه دولت اسلامی آغاز شده، در ماه گذشته ما بیشتر از ماه های دیگر مواضع این گروه را بمباران کردیم. ما رهبران و فرماندهان و قاتلان این گروه را هم یک به یک به چنگ خواهیم آورد.»

آقای اوباما خواستار همراهی کشورهای بیشتری در ائتلاف علیه داعش شد و گفت که بعد از نبرد عراق و سوریه نوبت لیبی خواهد بود: «ما به دنبال داعش، از سنگر اصلی آنها در مرکز شهر رقه سوریه به لیبی خواهیم رفت، جایی که ابو نبیل، رهبر داعش در آن منطقه را به چنگ آوردیم. دیگر رهبران داعش هم نمی توانند پنهان شوند و پیام ما به آنها این است که شما نفرات بعدی هستید.»

رئیس جمهوری آمریکا نبرد علیه تروریسم را یک نبرد «دشوار» خواند و گفت که نیروهای این کشور باید به بمباران مواضعی همچون چاه های نفت و پالایشگاه های تحت اختیار «دزدان و قاتلان» ادامه دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.