وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ربوده شدن ۲۶ عضو یک گروه شکارچی قطری در جنوب عراق

 نظرها
ربوده شدن ۲۶ عضو یک گروه شکارچی قطری در جنوب عراق
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

افراد مسلح روز چهارشنبه ۲۶ نفر از اعضای یک گروه شکارچی قطری را که برای شکار به عراق رفته بودند، در جنوب این کشور ربودند. ربوده شدن این افراد دومین مورد مهم از اینگونه حوادث ظرف سه ماه اخیر در عراق است.

پلیس استان مثنی عراق از ربوده شدن این ۲۶ نفر که تابعیت آنها مشخص نشده در ساعت ۳ صبح به وقت محلی خبر داد. اعضای این گروه برای شکار با پرندگان شاهین – که یک سنت دیرین در میان اعراب است- به عراق رفته بودند.

در همین حال وزارت خارجه قطر روز چهارشنبه اعلام کرد که برای آزادی اتباع ربوده شده خود با دولت عراق همکاری می کند. در بیانیه این وزارتخانه آمده است که اعضای این گروه شکار با اجازه رسمی از وزارت کشور عراق وارد این کشور شده بودند و وزیر خارجه قطر با همتای عراقی خود در مورد این حادثه گفتگو کرده است.

اتباع ثروتمند کشورهای حاشیه خلیج فارس اغلب به دلیل وجود قوانین سختگیرانه در کشورشان برای شکار به کشورهای اطراف از جمله عراق، افغانستان و پاکستان سفر می کنند.