خبر فوری

وکیل لاگارد: تصمیم به احضار او به دادگاه بدون درنظر گرفتن درخواست دادستان بوده است

 نظرها
وکیل لاگارد: تصمیم به احضار او به دادگاه بدون درنظر گرفتن درخواست دادستان بوده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در فرانسه از کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول، خواست تا در مورد پرداخت چهار صد میلیون یورو به برنار تاپی، تاجر و سرمایه دار فرانسوی، توضیح دهد.

این موضوع به میانجیگری خانم لاگارد در زمانی که او وزیر اقتصاد فرانسه بود، در پرداخت این مبلغ به آقای تاپی باز می گردد.

ایو روپیکه، وکیل خانم لاگارد، با بیان این که قاضی مامور تحقیق در این پرونده، اصل عدم پیگیری که دادستان در خواست کرده بوده را در نظر نگرفته، گفت: “این تصمیم بدون در نظر گرفتن وقایع، اسناد پرونده تحقیقی و درخواست دادستانی گرفته شده و غیرقابل فهم است.”

دو هفته پیش، دادگاه تجدید نظر پاریس طی حکمی، از برنار تاپی خواسته بود تا مبلغ چهار صد و چهار میلیون یورو را که به اختلاف او و بانک فرانسوی “کردی لیونه” در بازفروش شرکت آدیداس در سال ۱۹۹۴مربوط می شد، به این بانک بازگرداند.

خانم لاگارد که در زمان ریاست جمهوری نیکلا سارکوزی وزیر اقتصاد فرانسه بود، به سهل نگاری در اداره اموال دولتی متهم شده و اعلام کرده که به این تصمیم دادگاه اعتراض خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.