خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش منفی بازار بورس مادرید به نتایج انتخابات پارلمانی در اسپانیا

نظرها
واکنش منفی بازار بورس مادرید به نتایج انتخابات پارلمانی در اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

انتشار نتایج انتخابات پارلمانی در اسپانیا و عدم کسب اکثریت پارلمانی توسط حزب محافظه کار مردم به رهبری ماریانو راخوی نخست وزیر و وجود ترید درباره ثبات سیاسی در اسپانیا بازار بورس مادرید را دچار آشفتگی شدیدی کرده است. ارزش سهام در پایان کار روز دوشنبه این بازار ۳.۶۲ درصد افت داشته است.

کریستوبال هررا، کارشناس بازار در تحلیل این روند می گوید: «بازارها از ابهام و تردید وحشت دارند. نتایج انتخابات کاملا ترید ایجاد کرده است. چه دولتی تشکیل خواهد شد؟ هیچ امری روشن نیست. احزاب چپگرا می توانند با حزب پودموس هم پیمان شوند امری که برای بازارها آرامش بدنبال ندارد، زیرا پودموس حزبی بدون منطق و غیرقابل پیش بینی است.»

شاخص سهام بغیر از مادرید در اکثر بازارهای بورس اروپایی نیز روندی نزولی داشته است. افت ارزش سهام در بازار بورس لندن ۰.۲۹ درصد گزارش شده است.

در بازار معاملات نفتی نیز قیمت نفت برنت دریای شمال با افتی بیش از ۲ درصد همراه بوده و هر بشکه آن ۳۶ دلار و ۱۲ سنت داد و ستد شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.