وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سیپراس: تشکیل کشور فلسطین حق طبیعی فلسطینی هاست

 نظرها
سیپراس: تشکیل کشور فلسطین حق طبیعی فلسطینی هاست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

رهبران یونان و تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه در آتن با یکدیگر دیدار کردند. نخست وزیر آتن در این دیدار با حمایت از تشکیل کشور فلسطین، این امر را حق طبیعی فلسطینی ها دانست.

الکسیس سیپراس در این دیدار با تاکید بر اینکه تمام دنیا باید برای تشکیل کشور فلسطین حمایت کنند، به واقعیت پیوستن تشکیل کشوری به نام ملت فلسطین را کلید اصلی توسعه منطقه و صلح در خاورمیانه عنوان کرد.

قرار است محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه شنبه در پارلمان یونان سخنرانی کند. همزمان با این دیدار، مقامات این کشور از تصمیم پارلمان یونان برای به رسمیت شناختن فلسطین خبر داده اند. نخست وزیر یونان به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت و گوهای خود با محمود عباس به وی اطمینان داد تا حل نهایی مشکل فلسطین در کنار مقامات و مردم فلسطین بماند.

همزمان با این دیدار، محمود عباس نیز از تغییر نام تشکیلات خودگردان فلسطین به کشور فلسطین در روی پاسپورت های اتباع فلسطینی خبر داد. قرار است این طرح از سال ۲۰۱۶ به اجرا گذاشته شود.