خبر فوری
This content is not available in your region

روسیه به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه متهم شد

نظرها
روسیه به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه متهم شد
اندازه متن Aa Aa

سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی، روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه و تخطی از قوانین بشردوستانه بین المللی متهم کرده است.

بنا به این گزارش، حملات هوایی روسیه به مرگ تعداد زیادی از غیرنظامیان و تخریب گسترده مناطق مسکونی منجر شده، یک مسجد، یک بازار پررفت و آمد، و مراکز درمانی نیز مورد حمله قرار گرفته اند. به گزارش این سازمان، دست کم ۲۰۰ غیرنظامی در جریان حملات هوایی روسیه در سوریه کشته شده اند.

حملات هوایی روسیه در حمایت از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، از ۳۰ سپتامبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد. روسیه تلفات غیرنظامیان بر اثر حملاتش را تکذیب می کند و اینگونه گزارشها را جنگ روانی و تبلیغاتی مخالفان می داند.

این در حالی است که، گزارش عفو بین الملل شواهد متعددی از کشته و زخمی شدن غیرنظامیان بر اثر حملات جنگنده های روسی به شهرهای حمص، حما، ادلب، لاذقیه و حلب ارائه می کند. در تازه ترین نمونه، حملات هوایی به ادلب در ۲۰ دسامبر به مرگ دست کم ۴۳ غیرنظامی از جمله تعدادی کودک منجر شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.