خبر فوری
This content is not available in your region

رآکتور هسته ای «دوئل ۳» بلژیک به دلیل نشت آب تعطیل شد

نظرها
euronews_icons_loading
رآکتور هسته ای «دوئل ۳» بلژیک به دلیل نشت آب تعطیل شد
اندازه متن Aa Aa

فعالیت رآکتور هسته ای «دوئل ۳» در شمال بلژیک به دلیل نشت آب در ژنراتور بار دیگر بطور موقت متوقف شد. پیش از این نیز برای مدت ۲۱ ماه کار این راکتور برای انجام تعمیرات متوقف شده بود و تنها چهار روز از راه اندازی مجدد آن می گذشت.

آن سوفی هوگه، سخنگوی شرکت تولید انرژی «الکترابل» بلژیک می گوید: «در حدود ساعت یک صبح، ما با نشت مقدار کمی آب در لوله ای در بخش غیرهسته ای نیروگاه مواجه شدیم. به همین دلیل تیم حاضر در این مرکز فعالیت نیروگاه را متوقف کرد تا بتواند تحقیقات کاملی را انجام داده و برای تعمیرات لازم اقدام کند. این کار طی چند روز انجام می شود و پس از آن نیروگاه بار دیگر آغاز به کار می کند اما اکنون کار در مرحله تحقیق است.»

این دومین حادثه از این دست، در مدتی کمتر از یک هفته در بلژیک است. پیش از این نیز آتش سوزی کوچکی در نیروگاه هسته ای تیانژ در جنوب شرق این کشور روی داد.

بیش از چهل سال از عمر این نیروگاهها می گذرد و گروههای طرفدار محیط زیست بارها خواستار توقف فعالیتشان شده بودند. آنها معتقدند که ادامه فعالیت این نیروگاهها زندگی ساکنان بلژیک، آلمان و هلند را به خطر می اندازد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.